Okunma Sayısı:   583
LÖSEV'İN YANINDAYIZ
 

Lösemili Çocuklar Vakfı Zonguldak İl Temsilciliği tarafından Karadeniz Ereğli'de  16. Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası nedeni ile düzenlenen etkinlikte Kdz. Ereğli Beşiktaş Taraftarları Derneği olarak yerimizi aldık.

Lösev İl Başkanlığı tarafından  organize edilen etkinlik çerçevesinde , hastalığa dikkat çekmek için, saat 13:30 da toplanmaya başlayan dernek üyelerimiz ve dernek yönetim kurulumuz,  farkındalık yürüyüşüne katılarak destek vermeye çalıştı.

BAŞKAN UYSAL: “LÖSEV’LİLERE MÜJDE VERDİ”

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Amfi Tiyatro’da  gerçekleşen saygı duruşu ve İstiklal marşı okunmasının ardından yaptığı konuşmada LÖSEV üyelerine müjde vererek, çocukların mutlu olması için gereken ne varsa yapılması gerektiğini vurguladı. Uysal, Lösev İl Başkanlığı’na tahsis edilmek üzere bir süredir yer arandığını, aranılan yerin ise bulunduğunun müjdesini de verdi. Uysal’ın verdiği müjde üzerine sevinçlerini gizleyemeyen aileler uzun süre alkış tuttu. Uysal, en geç 3 aya kadar yer tahsisinin yapılacağını söylediği alanın yerini, açıklamadı.

ADİK : “HEP BERABER DESTEK VERİN,  ÇOCUKLARIMIZ KURTULSUN…”

Lösev İl Başkanı Tarkan Adik ise gündeme ilişkin yaptığı açıklamada,  il il, ilçe ilçe, ülkenin her nokrtasında  örgütlendiklerini, lösemi hastalığına yakalananların her türlü ihtiyaçlarını karşıladıklarını vurguladı. Adik konuşmasında "Hastalığın her geçen gün arttığına dikkat çeken Adik, “Bizim amacımız lösemili ve kan hastası çocuklarımızı, sağlık ve eğitim başta olmak üzere her türlü ihtiyaçlarının  karşılanmasına yardımcı olmak. Ayrıca kalıtsal ve edinsel hastalıklar konusunda, ulusal düzeyde tedavi, eğitim ve araştırma kurumları kurarak işletmektir”

“HER 5 ÇOCUKDAN BİRİ  BU HASTALIĞA YAKALANIYOR…”

Adik Karadeniz Ereğli’de, son günlerde bu hastalığın arttığını, son günlerde  5 çocuğun bu hastalığa yakalandığının da kaydettiği konuşmasında ““Lösemi ailelerimizin yüzde 87’si asgari ücret ile geçinirken yüzde 12’sinin hiçbir gelir kaynağı yoktur. Biz, birbirine sımsıkı sarılmış kocaman  yürekli bir aileyiz. İnanç ve azmimizle kısa zamanda çok uzun yol katettik.  Her birimiz, bu duygularla sımsıkı bir zincir halkası  oluşturduk. Bu zincirin halkası olmak isteyen herkese kapımız sonuna  dek açıktır.”  

Etkinlik; Lösev İl Başkanlığı’na destek veren taraftar dernekleri, protokol üyeleri ve Lösev İl Başkanlığı yöneticilerinin hatıra fotoğrafı çektirmeleri ile folklor gösterileri ve çocuk şenliği izletilmesiyle devam etti.Çınaraltından başlayan yürüyüşe  Cumhuriyet Halk Partisi(CHP)  Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, CHP Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Sertan Ocakcı, Karadeniz Ereğli Beşiktaş Taraftarları Derneği başta olmak üzere Karadeniz Ereğli Galatasaray Taraftarları Derneği, Karadeniz Ereğli Fenerbahçe Taraftarları Derneği ve Trabzon Taraftarları Dernek Başkan ve Yöneticileri katıldı.

 SON BÖLÜMDE YERİ AÇIKLADI…

Son bölümde LÖSEV İl Başkanlığı için ayrılan yerin neresi olduğunu da açıklayan Başkan Uysal, “Karadeniz Ereğli’mize yakışan bir yeri LÖSEV İl Başkanlığımıza ayırdık, hayırlı, uğurlu olsun”

Başkan konuşmasında ayrıca , “Bu çocuklarımızın cinsiyeti yok. Herhangi bir yerden olabilir, memleketten olabilir. Burası Yöresel Evlerin en dibindeki çocuk parkına bakan yeri KÖSEV İL Temsilciliğine  veriyoruz. LÖSEV ve kanserli hastalarla insanlarla uğraşmak, onlara yardımcı olmak adına bu yeri havadar sessiz ssakin bir yer olduğu için uygun gördük. Yeriniz hazır. Tadilat işlemlerine en kısa sürede başlayarak sizlere teslim edeceğiz.  Yani bizler sizin yerinizi yeniden yaptıracağız, o yüzden zamana ihtiyacımız var, biraz sabredin"

Karadeniz Ereğli Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Serdar Özbek, Galatasaray Taraftarları Derneği Başkanı  Cevdet Öztürk  de bu açıklamanın ardından Başkan Uysal’a teşekkür ettiler.

 
© 2016 Tüm Hakları Saklıdır. Design: Engincan Erdurucan