Okunma Sayısı:   667
ANLAMLI SERGİ
 

Kdz. Ereğli Beşiktaş Taraftarları Derneği tarafından Ressam Nihat Evren Derman imzasıyla şehitler Vefa Karakurdu ve Tunç Uncu’nun aileleri başta olmak üzere şehit aileleri anısına resim sergisi Atatürk Kültür merkezinde açıldı.

Derneğimiz  "Karadeniz Ereğli Vefa Karakurdu, Tunç Uncu Şehit Ailelerimiz İçin El Ele” sloganıyla çıktığı yolda, Atatürk Kültür Merkezi Osman Zeki Oral sergi salonunda resim sergisi açtı. Sergiye İstanbul Beşiktaş'taki patlamada hayatlarını kaybeden Vefa Karakurdu'nun babası Emekli emniyet müdürü Erdal Karakurdu ile Tunç Uncu'nun anneden öz ağabeyi Eyüp Öztürk, Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Ereğli Belediyesi önceki dönem belediye başkanı  Halil Posbıyık, Ereğli Milliyetçi Hareket partisi İlçe Başkanı Talat Şeker, Dernek Başkanları, Üyelerimiz ve davetliler katıldı.

Sergide çok duygulandığını kaydeden şehit Emniyet Müdürü Vefa Karakurdu'nun babası Erdal Karakurdu "Her şeyden evvel başkan Tarkan Adik' e teşekkür ediyorum. Çok güzel düşünmüş. Oğlumu anmak, tekrar hatırlamak için bir vesile oldu. Tarkan başkana çok çok teşekkür ediyorum" dedi.

Dernek Başkanımız Tarkan Adik ise konuşmasında, etkinliğin güzel ve anlamlı bir o kadar da  hüzünlü olduğunu söylediği konuşmasında "Sergimiz iki gün açık kalacak. Bugün ve yarın. Hava şartlarından dolayı gelemeyenler oldu. Gördüğünüz gibi şehit ailelerimizle, Tunç'un ağabeyi İstanbul'dan geldi. Vefa ağabeyin babası da aramızda. Güzel ve anlamlı bir etkinlik. Hüzünlüyüz. Ama her zaman içimizde olacaklar. Onları asla unutmayacağız" dedi.

İstanbul' da ki terör saldırısı sonucu meydana gelen patlama da hayatını kaybeden Tunç Uncu'nun anneden öz olan ağabeyi Eyüp Öztürk' de " Tarkan başkanımızın davetiyle, Tunç ve Vefa ağabey için hazırlanan sergiye geldik. Acımız büyük, Anıyorum. Yapacak bir şey yok.'' dedi.

Her biri 250 liradan satılacak 43 resimden elde edilecek gelirin, şehit ailelerine aktarılacağı ve serginin 29.01.2017 Pazar günü 12.00 ile 17.00 saatleri arasında açık kalacağını bildiririz.

 
© 2016 Tüm Hakları Saklıdır. Design: Engincan Erdurucan