Okunma Sayısı:   301
ŞEHİT AİLELERİMİZ İÇİN EL ELE
 

Derneğimiz organizasyonuyla bir sosyal sorumluluk projesini daha hayata geçirmeye hazırlanıyoruz.

Kdz. Ereğli Beşiktaş Taraftarları Derneği olarak , “Karadeniz Ereğli Vefa Karakurdu, Tunç Uncu Şehit Ailelerimiz İçin El Ele” sloganıyla yeni bir projeye ev sahipliği yapacağız. Proje kapsamında gerçekleştirilecek Resim Sergisi hazırlıklarımızı tüm hızıyla sürdürüyoruz.

Dernek Başkanımız Tarkan Adik ve Ressam Nihat Evren Derman, düzenledikleri basın toplantısında şehitlerimiz Vefa Karakurdu ve Tunç Uncu ailelerine destek amacıyla düzenleyeceğimiz sergimizin  arta kalan geliri de şehitler fonuna aktaracaklarını belirtti.

Kdz. Ereğli Beşiktaş Taraftarları Dernek binamızda düzenlediğimiz basın toplantısında sergi hakkında ayrıntılı açıklamalar yapan Kdz.Ereğli Beşiktaş Taraftarları Derneği Başkanımız Tarkan Adik “Ereğlili şehitlerimiz Vefa Karakurdu ve Tunç Uncu aileleri için sergi gelirlerini şehitler fonuna aktarmak istiyoruz” diye konuştu.

Dernek Başkanımız Tarkan Adik açıklamasında ayrıca şu görüşlere yer verdi;

“Karadeniz Ereğli Beşiktaş Taraftarları Derneği olarak bir sosyal sorumluluk projesine daha imzamızı atacağız.   Hepimizi duygulandıran, anlamlı bir projeye imzamızı atacağımız için çok heyecanlıyız. Şehit Aileleri için yapacağımız bir proje olduğu için hepimiz çok heyecanlıyız.  Daha şevkli ve heyecanla çalıştığımız anlamlı projede yer alacağımız için mutluyuz, gururluyuz.  Yıllardır Beşiktaş dergisinde eserlerine yer veren ressam arkadaşımız Nihat Evren Derman’ın eserlerini satışa sunacağız.

Son dönemlerde Ereğli’de toprağa verdiğimiz Beşiktaşlı kardeşimiz, şehidimiz Vefa Karakurdu ve Tunç Uncu’nın ailelerine sergi gelirini ortak olarak pay edeceğiz.   Arta kalan geliri de şehitler fonuna aktaracağız.  

28 Ocak Cumartesi günü saat 14.00’de Atatürk Kültür Merkezi(AKM) Salonunda açılış kartelamızı kesip akşam saat 20.00’ye dek sergimizin başında olacağız. Ereğli halkını Beşiktaşlı, Galatasaraylı, Fenerlisi, Trabzonsporlusu tüm taraftarlarımızı, sanatseverleri kardeşlerimizi sergimize bekliyoruz.

RESSAM DERMAN : “ANLAMLI PROJEDE YER ALDIĞIM İÇİN MUTLUYUM”

Ressam Nihat Evren Derman’da eserlerimden oluşan bu anlamlı sergide yer almaktan dolayı mutluyum” dedi.

Derman Ereğli ve sergi hakkındaki düşüncelerini de basın mensupları ile paylaştı. Derman açıklamalarında şu görüşlere yer verdi;

 “Benim Ereğli rüyam, sevdam  1 Haziran 2016 yılında başladı. Çok güzel dostluklar kurduk. 2013 Aralık sayısından itibaren Beşiktaş dergisindeki okurlarım, yayımlanan tablolarımın,  orijinal baskı ve posterlerine nasıl ulaşabileceklerini sordular. Bizde düşündük taşındık ve bir proje yapmaya karar verdik. Ereğli Beşiktaş Taraftarları Derneği Başkanımız Tarkan Adik ile görüştüğümüzde bu projede yer almak istediklerini belirttiler. Çalışmalarımıza başladık. Yaptığım eserlerin 500 limitli orijinal ebatlarını halkımızın beğenisine sunacağız. Şehitlerimiz adına düzenlediğimiz sergimizde amaç şehitlerimizi ve şehit ailelerimizin yanında olduğumuzu göstermek.

44 ESER YER ALACAK…

28 Ocak 2017  Cumartesi saat 14.00’de  AKM’nde sergimiz kapılarını açacak. Sergimizde ortalama 44 eser yer alacak. Sergimiz ulusal basında da çok büyük ses getirdi. Elde edilen gelir şehit 2 ailemize eşit olarak dağıtılacak. Kalan geliri de şehitler fonuna aktaracağız.

Tüm sporseverleri, Ereğli halkı başta olmak üzere taraftarlarımızı, ailelerimizi  sergimize bekliyoruz. Sözün ve renklerin bittiği yerdeyiz.''

 
© 2016 Tüm Hakları Saklıdır. Design: Engincan Erdurucan