Okunma Sayısı:   581
KADIN FUTBOL TAKIMIMIZDAN ANLAMLI ZİYARET
 

Türkiye Kadınlar 1. Lig futbol karşılaşması için Ereğli’ye gelen Beşiktaş Kadın Futbol takımımız, karşılaşma sonrasında, Dernek Başkanımız Tarkan Atik ve Dernek Yönetim Kurulu üyelerimiz ile birlikte, 10 Aralık 2016 yılında hain terör saldırısı sonrasında şehit olan Beşiktaş kongre üyesi ve emniyet müdürü Vefa Karakurdu’ nun kabrini ziyaret etti.

Bu anlamlı ziyaret sırasında Beşiktaş kadın futbol takımı antrenörü Mutlu Can Zavotçu yaptığı konuşmada ‘’ Burada olmak bizim için önemli. O insanlar bizleri korumak için canlarını feda ediyorlar. Burada olduğum için şeref duyuyorum. Hüzünlüyüz ama en azından vefa borcunu bir Beşiktaşlı olarak ödemiş hissediyorum. Biz futbol takımıyız ama aynı zamanda sivil toplum örgütüyüz. Sahada sadece maçları kazanmaktan başka sorumluluklarımız ve insani değerlerimiz var. Ben burda şahsım adına Kdz.Ereğli Beşiktaş Taraftarları Derneği Başkanı Tarkan Atik ve Dernek Yönetim Kurulu üyelerine çok teşekkür ediyorum. Her zamanki gibi bizi burda eksiksiz ağırladınız, bu önemli ana tanıklık ettiğiniz için çok teşekkür ediyorum. ‘’ dedi.

Beşiktaş Kadın futbol Takımı Antrenörünün konuşmasının ardından Kdz.Ereğli Beşiktaş Taraftarları Derneği Başkanımız Tarkan Atik ise yaptığı konuşmada ‘’Beşiktaş apayrıdır. Beşiktaş halkın takımıdır. Beşiktaş Vefa’dır. Zordur Beşiktaşlı olmak. Ne mutlu bize iyiki Beşiktaşlıyız. Kocaman bir aileyiz. Hepinize tekrar teşekkür ediyorum.’’ Dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Vefa Karakurdu’ nun kabri başına çiçek bırakıldı ve dua edilerek ziyaret sonlandırıldı. 

 
© 2016 Tüm Hakları Saklıdır. Design: Engincan Erdurucan