Okunma Sayısı:   646
1903 Adet Aşure Dağıttık
 

Kdz. Ereğli Beşiktaş Taraftarları Derneği olarak faaliyetlerimizi sürdürdüğümüz ilçemiz Ereğli' de muharrem ayı nedeni ile halkımıza 1903 adet aşure dağıttık.

Karadeniz Ereğli  Beşiktaş Taraftarları Derneği olarak ilçe merkezindeki İskele Camii önünde geleneksel hale getirdiğimiz ve bu sene altıncısını gerçekleştirdiğimiz aşure etkinliğinde kadın kollarımız tarafından hazırlanan aşureleri vatandaşlarımıza dağıttık. Kadın kollarımızın dağıttığı 1903 adet aşure kısa sürede tükendi.

Etkinlikle ilgili olarak açıklama yapan Karadeniz Ereğli Beşiktaş Taraftarları Derneği 2.Başkanımız Tuncay Karaarslan,  aşurelerin kadın kolları üyeleri tarafından 2 gün süren çalışmalar sonucunda hazırlandığını ifade etti.

Dernek olarak sosyal etkinliklere her zaman önem verdiklerini dile getiren Karaarslan,  "Muharrem ayı nedeniyle geleneksel hale getirdiğimiz aşure etkinliğimizin altıncısını  gerçekleştiriyoruz. Bugün burada dağıtılan aşureleri kadın kollarımız kendi el emekleri ile hazırladılar. Dağıtılan aşurelere kısa sürede tükendi. Ben emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" dedi

 
© 2016 Tüm Hakları Saklıdır. Design: Engincan Erdurucan